Электронные весы

В закладах громадського харчування та роздрібної торгівлі широко використовуються електронні ваги. Ваги електронні торгові складаються з наступних основних елементів: вантажоприймального пристрою, електронного перетворювача, процесорного блоку, індикатора (дисплею), клавіатури, принтера. В даний час в конструкції ваги напольні електронні застосовують такі типи перетворювачів: віброчастотні, тензометричні і п’єзокварцеві.

Дія тензометричного перетворювача заснована на перетворенні деформації пружних елементів, в результаті чого змінюється їх електричний опір. Пружними елементами є спеціальні моделі металевих виробів – пластини, кільця та ін. Перетворювач – це високочутлива спіраль зі спеціального сплаву. Перетворення вимірюваної сили тяжіння (ваги тіла) в показання зміни електричного опору відбувається в чутливому елементі тензорезистора внаслідок наявності тензорезистивного ефекту в провідникових та напівпровідникових матеріалах. При деформації електричний опір тіла змінюється як за рахунок зміни його геометричних розмірів, так і за рахунок зміни питомого опору матеріалу.

Тензорезистор представлє собоючутливий елемент з тензочутливого матеріалу (дроту, фольги тощо), що тримається за домогою спеціального сполучного матеріалу (клею, цементу) 2 на силовомуелементі датчика(рис. 1). Для приєднання чутливого елемента велектричний ланцюг у тензорезисторі є вивідні провідники 7. Деякі конст­рукції тензорезисторів для зручності встановлення мають підкладку 3, розташовану між чутливим і пружним елементами датчика, а також захисний елемент5, що розташований на поверхні чутливого елементу.

Віброчастотний перетворювач - це конструктивний елемент вантажоприймального пристрою електронних ваг, що призначений для перетворення вимірюваної величини (ваги) в показники параметрів електромеханічного коливального контуру, частота коливання якого містить інформацію про вимірювану величину (вагу).

Віброчастотні датчики забезпечують високу точність вимірювання механічних параметрів та володіють високою стабільністю характеристик. 

П’єзокварцовий перетворювач працює за принципом зміни частоти коливань кварцового кристалу, механічно пов’язаного з пружним елементом під дією прикладеної до нього сили. П’єзокварцовий перетворювач поєднує переваги віброчастотних та тензометричних датчиків і не має їх недоліків. Цей перетворювач володіє високим ступенем лінійності характеристики перетворення.

Індикатори створені в електронних вагах для відображення різноманітної інформації, такої як: маси, ціни та вартості товару, суми грошей, отриманої від покупця, і здачі. На них виводиться і службова інформація: повідомлення про по­милки, коди програмування та ін. У більшості конструкцій електронних ваг використовуються світлодіодніі рідкокристалічнііндикатори.

Світлодіодні сегментні індикатори- це напівпровідни­кові прилади. Вони дуже яскраво світять і дають змогу працювати з вагами при недостатньому освітленні в приміщенні. Крім того, вони міцні, довговічні та експлуатуються в широкому діапазоні температур (навіть при мінусових).

Рідкокристалічні сегментні індикатори- це ві­дображені (що працюють на відбитому світлі) семисегментні індикатори на основі рідких кристалів. Вони мають низьку вартість і відрізняються вкрай малим споживанням енергії, тому дуже часто застосовуються у вагах, які живляться від батарейок. Основними недоліками при експлуатації є: крихкість, так як їх основа – рідкокристалічні індикатори (РКІ), тобто скло, необхідність підсвічування під час роботи в темних приміщеннях, неможливість експлуатації при мінусових температурах (рідкі кристали на холоді замерзають і зображення зникає).

Рідкокристалічні знакосинтезуючі індикатори мають невелику масу, низький рівень споживання енергії (5 В/20 мВт), відсутність електромагнітного випромінювання та високою якістю і надій­ністю в експлуатації. Стандартна кількість символів у рядку: 8, 16, 20, 24 і 40, кількість рядків 1, 2 і 4. Основним принципом роботи індикаторів є зміна поляризації світла, що проходить через рідкі нематичні кристали. Для збільшення рівня контрастності застосовується технологія «black and white» («чорне і біле»). У ній використовується тонка пластинка в якості компенсатора двопроменевого заломлення в рідких кристалах. За типом застосування джерела підсвічування РКІ поділяються на три типи: на відображення (reflective), на пропускання (transmissive) або комбіну­вання (transflective). Індикатори поставляються з англійськими й англо-російськими шрифтами і можуть працювати як в стандартному діапазоні температур (0...+50°С), так і в розширеному (–20...+50°С). До недоліків РКІ слід віднести їх високу вартість. Зате такі індикатори дозволяють сформувати будь-які символи (наприклад, рухомий рядок рекламного тексту) на дисплеї ваг. На знакосинтезуючих РКІ зазвичай виводять найменування товарів, одиниці вимірювання та ін. Крім того, вони часто застосовуються з вбудованим підсвічуванням відображуваної інформації.

Клавіатура електронні ваги напільні служить для введення вартості товару, управління процесом зважування, програмування та тестування. У більшості моделей вона розташовується нижче вантажної платформи, а у деяких об'єднується з дисплеєм. Реалізація клавіатури є плівкова, але іноді зустрічається (у бюджетних моделей ваг) та кнопкова з відкритими контактами або кнопкова з закритими контактами (у ваг з підвищеним навантаженням на клавіатуру).

Плівкова клавіатура складається з складених у кілька шарів відформованих пружних плівок. На деяких з них є зображення клавіш (з позначеннями), на інших - електричні контакти, розташовані у вигляді двох пересічних матриць контактів. Натискання на кнопку призводить до замикання відповідних контактів. Такі клавіатури досить зручні, недорогі, технологічні та герметичні. Вони не придатні для ремонту (але, на щастя, довговічні) - при виникненні несправностей їх треба замінювати повністю.

Принтер електронних ваг створений для друку товарних етикеток та звітних відомостей; застосовується в електронних вагах, що використовуються для фасування товарів. За принципом дії принтери електронних ваг поділяються на принтери з термодруком і матричні, конструктивно об'єднані з корпусом ваг або окремим блоком, з'єднані з вагами за допомогою роз'ємного кабелю.

Ваги електронні купити в Україні ви можете в сервісному центрі Ліга Сервіс. Вага електронна торгівельна допоможе вашому бізнесу стати ще більш автоматизованому та облегшити роботу працівників складу та залу. Електронні ваги ціна на які коливаються з великою амплітудою, має багато відомих виробників з якими ви можете ознайомитися на сайті www.kassa.org.ua.

Ваги електронні торгові купити в Харкові, Львові, Дніпропетровську з гарантією від виробника ви можете придбати в сервісному центрі Ліга Сервіс.

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарий
captcha