Депутати пропонують обмежити розмір комісійної винагороди під час здійснення еквайрінгу

Нещодавно, у Державному Парламенті був зареєстрований проект Закону № 6573 щодо внесення змін в Закон України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" про комісійну винагороду при здійсненні еквайрингу.

Документ був спеціально створений з метою зниження фінансового навантаження осіб, що постійно приймають розрахунки по кредитним та платіжним карткам.

Законопроект був заснований на такому факторі, що станом на сьогодні в Україні залишається дуже низький рівень поширення різноманітних  безготівкових операцій  із-за того, що за мережею POS-терміналів та кількістю безготівкових операцій серед населення Україна значно відстає від Європи.

Однією із головних причин цього факту є значно завищені тарифи для підприємств в Україні, особливо це стосується малого та середнього бізнесу. На сьогоднішній день, за здійснення розрахунків за допомогою карти Для великих підприємств тариф становить від 1,7% від кожної операції, здійсненої за допомогою платіжної картки, а для малих та середніх підприємств від 2% до 3%. Тобто неправильний розрахунок плати, призводить до того, що підприємці намагаючись зекономити, знаходять різні способи для обходу цієї платі. Це в свою чергу ще більше розвиває тіньову економіку в нашій Державі.

Якщо тарифи нашої країни зрівняти з країнами Європейського союзу, то розмір комісії обмежений на законодавчому рівні є значно нижчим і становить близько 0,3% від здійсненої операції, за допомогою платіжної картки.

Враховуючи всі вищевикладені факти, законопроект пропонує внести такі зміни:

- розмір комісійної винагороди за інтерчейндж, не може перевищувати:

з 1 січня 2018 року - 1% від суми транзакції;

з 1 січня 2019 року - 0,65% від суми транзакції;

з 1 січня 2020 року - 0,3% від суми транзакції.

- загальний розмір комісійної винагороди за послуги еквайєра (включаючи комісійну винагороду за інтерчейндж), які платять сумарно власники електронних платіжних засобів розрахунків і торговці при здійсненні розрахунків за продані товари (надані послуги) не може перевищувати:

до 31 грудня 2018 року - 1,5% від суми транзакції;

до 31 грудня 2019 року - 1% від суми транзакції;

з 1 січня 2020 року - 0,5% від суми транзакції.

Сервісний центр торгового обладнання Ліга Сервіс підтримує законопроект. Наші спеціалісти будуть тримати вас в курсі всіх подій. Ми маємо надію, що наша Держава стане підтримувати малий та середній бізнес, а ми з радістю допоможемо в цьому.

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарий
captcha